Zespół Szkół nr 19 w Toruniu

Komunikat nr 3

Program „Laboratoria Przyszłości” pozwoli uczniom szkół na dostęp do nowocześnie wyposażonych pracowni, które pozwolą każdemu realizować w pełni swój kreatywny potencjał, nie tylko na lekcjach techniki i wramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach innych zajęć i innych form rozwijania umiejętności podstawowych i przekrojowych, pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym.

W 2022 roku wykorzystaliśmy 40% przeznaczonego dofinansowania m.in. na:
• mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami,
• kamerę,
• drukarkę 3D,
• aparat fotograficzny,
• gimbal do aparatu fotograficznego,
• stację lutowniczą,
• statyw do aparatu i kamery,
• zestaw oświetleniowy,
• mikrofon kierunkowy,
• laptop,
• InO-Bot,
• mikroport
Powyższy sprzęt i pomoce będą wykorzystywane podczas lekcji informatyki, techniki, zajęć rozwijających zainteresowania i umiejętności, które są prowadzone w naszej szkole. Efekty pracy ze sprzętem zakupionym w ramach programu będzie można zobaczyć na szkolnej stronie internetowej.