Zespół Szkół nr 19 w Toruniu

Laboratoria Przyszłości

Na lekcjach informatyki uczniowie  zapoznali się z ogólną budową i działaniem drukarki 3D, która została zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie robili ustawienia wstępne i kalibrację drukarki. Poznali menu drukarki - główne przyciski. Następnie wykonali wydruk próbny. Mierzyli czas wydruku i obserwowali działanie drukarki.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole powstała pracownia techniczna, w której uczniowie uczą się posługiwania narzędziami (także elektrycznymi) oraz wytwarzają proste wyroby o charakterze dekoracyjno – użytkowym. Pracownia wyposażona jest między innymi w stół warsztatowy, wiertarkę stołową, akumulatorową wiertarko – wkrętarkę, imadło ślusarskie z imadłem, wyrzynarkę stołową do drewna, piłę ramową do metalu, zestaw wierteł do metalu i drewna. Na pierwszych zajęciach porządkujemy narzędzia w specjalnych skrzynkach, żeby w trakcie pracy wszystko mieć pod ręką i aby nic się nie pogubiło.

#LaboratoriaPrzyszłości

W ramach programu Laboratoria Przyszłości w naszej szkole powstała pracownia gospodarstwa domowego. Głównym jej celem jest rozwijanie zaradności  i samodzielności życiowej naszych uczniów. Dzięki nowemu sprzętowi zakupionego w ramach Laboratoria Przyszłości młodzież uczy się posługiwania podstawowymi narzędziami kuchennymi i wykonuje czynności takie jak: krojenie, obieranie, rozdrabnianie czy  mielenie.  Dzieci korzystają z prostych urządzeń gospodarstwa domowego (blendera, opiekacza, robota wielofunkcyjnego). W nowo powstałej pracowni uczniowie będą smażyć, gotować, formować, przyprawiać potrawy, a także odmierzać składniki.

#LaboratoriaPrzyszłości

Poniżej przedstawiamy pierwsze efekty naszej pracy. Gotujemy obiad i robimy ciasto na rogaliki drożdżowe

Uczniowie na lekcji informatyki w ramach realizacji programu "Laboratoria przyszłości" uczą się jak wykonywać modele 3d. Ostatnio Szymon i Oskar projektowali własne modele samochodów. Moment drukowania oraz efekty wydruku obserwowali inni uczniowie. Wydruk tych małych modeli zajmuje około 30 minut. W szkole korzystamy z drukarki 3d "Flashforge Adventurer 3", która została zakupiona w ramach programu Laboratoria Przyszłości.